Práve čítate:

HÁMORNÍCKY POLMARATÓN

July 20, 2015

 

Druhú júlovú sobotu sa už tradične uskutočňuje v rámci Medzevských dní aj Hámornícky bežecký a inlajnový polmaratón a tohto roku prvýkrát aj duatlon. Už tradične sa polmaratón konal za spoluúčasti CSRC Košice,  duatlon si zobral pod patronát náš klub RRTC. Počasie našťastie oproti minulému roku prialo čomu sa tešili hlavne korčuliari....ale bežci zas preferujú skôr chladnejšie počasie. Pretek sa začal o 10,45 kde na trať dlhú 16700 m sa postavilo 40 korčuliarov a 9 duatlonistov. Duatlonisti začali korčulami kde najprv odjazdili na korčuliach 8 km a následne odbehli 8 km. Aj keď sa to zdá že sa jedná o krátku trať nie je to až také jednoduché. Pohyb na korčuliach je iný ako bežecký tak aj prvý kilometer po

korčuliach je potrebné zosúladiť si pohyb nôh. Aj keď počet súťažiacich bol malý bol tento pretek  niečím novým a zaujímavým, o čom svedčia aj  ohlasy pretekárov. V inline polmaratóne si prvenstvo opäť obhájil Lukáš Benedik a už po tretíkrát zvíťazil v tomto preteku. V duatlone si zas prvenstvo odniesla Jana Benediková. Hámornícky polmaratón je vďaka svojej  rodinnej atmosfére vynímočný za čo patrí vďaka mestu Medzev, obci Štós a Bežeckému klubu Spartak Medzev.

Please reload

Mohlo by sa Vám páčiť:

September 5, 2016

Please reload

© 2015 by Lukas Benedik