Práve čítate:
Mohlo by sa Vám páčiť:

HÁMORNÍCKY POLMARATÓN


Druhú júlovú sobotu sa už tradične uskutočňuje v rámci Medzevských dní aj Hámornícky bežecký a inlajnový polmaratón a tohto roku prvýkrát aj duatlon. Už tradične sa polmaratón konal za spoluúčasti CSRC Košice, duatlon si zobral pod patronát náš klub RRTC. Počasie našťastie oproti minulému roku prialo čomu sa tešili hlavne korčuliari....ale bežci zas preferujú skôr chladnejšie počasie. Pretek sa začal o 10,45 kde na trať dlhú 16700 m sa postavilo 40 korčuliarov a 9 duatlonistov. Duatlonisti začali korčulami kde najprv odjazdili na korčuliach 8 km a následne odbehli 8 km. Aj keď sa to zdá že sa jedná o krátku trať nie je to až také jednoduché. Pohyb na korčuliach je iný ako bežecký tak aj prvý kilometer po

korčuliach je potrebné zosúladiť si pohyb nôh. Aj keď počet súťažiacich bol malý bol tento pretek niečím novým a zaujímavým, o čom svedčia aj ohlasy pretekárov. V inline polmaratóne si prvenstvo opäť obhájil Lukáš Benedik a už po tretíkrát zvíťazil v tomto preteku. V duatlone si zas prvenstvo odniesla Jana Benediková. Hámornícky polmaratón je vďaka svojej rodinnej atmosfére vynímočný za čo patrí vďaka mestu Medzev, obci Štós a Bežeckému klubu Spartak Medzev.


© 2015 by Lukas Benedik