Práve čítate:
Mohlo by sa Vám páčiť:

1. kolo Race for Fun

Ahojte všetci priaznivci, ktorí máte radi inline korčuľovanie. Začala sa zimná sezóna, ale naše deti nezaháľali ani teraz. Poctivo sa ďalej pripravovali a tešili sa na pretek, ktorý sa konal 7. novembra 2015 v Hádzanárskej hale na Alejovej ulici.

Išlo o 1. kolo 6. ročníka halového preteku Race for fun, na ktorom sa zúčastnili aj pretekári z Maďarska a Rakúska.

Náš klub reprezentovali Lukáš Vírostko, Kristián Tomčo, Viliam Vaňo, William Ontko, Lea Čepkeová, Laura Mártonová a Júlia Revická v kategórii Nádej II. a Michal Hrinko v kategórii Nádej I.. Pridali sa aj Martin Hrinko, Natália Balogová a Dominika Matúšová, ktoré zastupovali krúžok Inline korčuľovania na ZŠ Bukovecká.

Okolo 14.30 hod. sa pomaly deti začali schádzať v átriu Hádzanárskej haly. Po registrácii sa presunuli s trénerom do šatne a začala sa príprava na pretek. Rodičia detí sa zatiaľ presunuli na tribúnu, kde sa tiež pripravovali – na skandovanie.

Po rozkorčuľovaní deti súťažili spoločne v kategórii Nádej najprv formou rozjazdy, potom nasledovalo semifinále a finále. Deti sa vzájomne hlasno podporovali, ale ani rodičia sa nenechali zahanbiť.

Deti si počínali veľmi dobre a to sa ukázalo aj na výsledkoch. Medailové pozície si vybojovali v kategórii Nádej II. dievčatá, Lea Čepkeová v podobe striebra a Natália Balogová v podobe bronzu. Krásne sa umiestnili aj chlapci v kategórii Nádej II., kde 1. miesto obsadil Lukáš Vírostko, 2. miesto si vybojoval William Ontko a na peknom 3. mieste sa umiestnil Kristián Tomčo. Výborne si počínali aj Michal Hrinko, Viliam Vaňo a Laura Mártonová, ktorí obsadili vo svojich kategóriách 4. miestá.

Ako druhá samostatne vyhodnotená disciplína sa jazdilo superfinále, kde deti štartovali len vo svojich kategóriách na 4. kolá. Aj tu deti potvrdili svoje kvality a v kategórii Nádej II. chlapci medailové pozície obsadili Lukáš Vírostko – 1. miesto, Kristián Tomčo – 2. miesto a Viliam Vaňo – 3. miesto. V kategórii Nádej II. dievčatá skončila na 1. mieste – Lea Čepkeová a na 3. mieste Natália Balogová.

Ďakujem deťom za ich krásne výkony a všetkým blahoželáme k dosiahnutým úspechom.


© 2015 by Lukas Benedik