Práve čítate:
Mohlo by sa Vám páčiť:

Majstrovstvá SR v časovke na ovále Poprad

Je nedeľa 8. mája 2016, naše deti ešte pociťujú únavu z včerajšieho Večerného behu Prešovom a už sa musia koncentrovať na dnešný dôležitý pretek v Poprade.

Konajú sa tu totiž MSR v časovke na ovále a zároveň 1. kolo trojdielneho seriálu Detského inline pohára 2016. Na pretek sme sa vybrali v bohatej zostave s piatimi autami. Po krátkej spoločnej porade pred Zimným štadiónom v Poprade, sme sa presunuli do Spišskej Soboty, konkrétne do areálu Materskej a Základnej školy na Vagonárskej ulici. Tu nás privítal krásny novovybudovaný športový komplex, ktorého súčasťou je aj korčuliarsky ovál.

Pretekári tu súťažili o titul Majstra SR v štyroch kategóriách. My sme mali zastúpenie v kategórii mladšie žiačky, kde náš klub reprezentovali Lea Čepkeová, Natálka Balogová, Julka Revická a Laura Martonová. Z mladších žiakov o majstrovský titul bojovali Luky Vírostko, Kristy Tomčo, Willko Ontko, Vilko Vaňo a za ZŠ Bukoveckú Maťko Hrinko. V kategórii starších žiakov náš klub zastupoval jediný člen a to Mišo Hrinko.

Pretek pozostával z dvoch disciplín, ktoré spoločne rozhodli o záverečnom poradí. V prvej disciplíne deti štartovali letmým štartom šprint na 250 m (1. kolo). Druhou disciplínou bol šprint na 500 m (2.kolá) s pevným štartom.

Dievčatá nemali ľahkú situáciu, keďže v danej kategórii bol vekový rozdiel aj päť rokov. Ale oni sa nestratili ani medzi tak silnou konkurenciou. Najlepšie si počínala Lea Čepkeová, ktorá skončila na 5. mieste, na 6. mieste sa umiestnila Natálka Balogová, 8. miesto obsadila Laura Martonová a 10. priečku Julka Revická. Deti v kategórií mladších žiakov si počínali vynikajúco a medailové pozície si rozdelili takto: 1. miesto obsadil Luky Vírostko, 2. miesto Willko Ontko a 3. miesto Kristy Tomčo. Na 4. priečke sa umiestnil Maťko Hrinko a 5. pozíciu obsadil Vilko Vaňo.

Výborne sa darilo aj Mišovi Hrinkovi v kategórii starších žiakov, ktorý si vybojoval krásne 2. miesto.

Ďakujem všetkým, ktorí sa na tomto preteku podieľali a deťom blahoželáme ku krásnym výsledkom. Veríme, že v takto silnej zostave sa stretneme aj v 2. kole Detského inline pohára, ktorý sa uskutoční 21. mája 2016 v Prešove.


© 2015 by Lukas Benedik