Práve čítate:
Mohlo by sa Vám páčiť:

Detský Inline Pohár 2016 - 2.Kolo

Sobota – 21.5.2016, pravé poludnie – Prešov, cyklistický štadión Velodróm. Miesto, kde sa konalo 2. kolo detského INLINE POHÁRA 2016. Na štart pretekov sa postavilo 8 členov RRTC Development – ktorí sú zároveň členmi korčuliarskeho krúžku ZŠ Bukovecká.

Naši pretekári v zostave: Michal Hrinko, Lukáš Vírostko, Viliam Vaňo, Kristián Tomčo, Martin Hrinko, William Ontko, Laura Martonová, Lea Čepkeová a Natália Baloghová, boli rozdelený do dvoch kategórií mladší žiaci a starší žiaci. V dvoch kolách sa museli popasovať s 2 disciplínami. Prvou disciplínou bol SLALOM – ktorý si naši korčuliari po prvýkrát vyskúšali ako súťažnú disciplínu.

Napriek novinke však v sebe nezapreli bojovného ducha a ukázali že nič nové nie je pre nich prekážkou. Mladších chlapcov delili doslova stotiny sekundy. Dievčatá sa opäť museli postaviť na štartovnú čiaru o štyri roky staršími súperkami. Konkurencie sa však nezľakli a bojovali zo všetkých síl. V slalome excelovala Lea Čepkeová, ale ani ostatné dievčatá sa v novej disciplíne nedali zahanbiť. Druhou disciplínou bol šprint na 32 m / 1 kolo mladší žiaci a 640 m / 2 kolá starší žiaci, v ktorej naše deti len potvrdili svoje nadobudnuté skúsenosti. V kategórii starší žiaci si druhé miesto vybojoval Michal Hrinko. V kategórii mladší žiaci sa na stupeň víťazov postavil Kristián Tomčo, druhé miesto obsadil Lukáš Vírostko, a na treťom mieste sa umiestnil Viliam Vaňo. Dievčatá si síce medaile z pretekov neodniesli, ale predviedli vynikajúce výkony.

Všetkým deťom patrí vďaka za odhodlanie a bojovnosť, víťazom srdečne blahoželáme a samozrejme poďakovanie patrí trénerovi detí p. Benedikovi.


© 2015 by Lukas Benedik