Práve čítate:
Mohlo by sa Vám páčiť:

Halové majstrovstvá Slovenska 2017

V nedeľu 2. apríla 2017 sa v multifunkčnej hale na Alejovej ulici v Košiciach konali halové majstrovstvá Slovenska v Inline korčuľovaní. Na tomto športovom podujatí sa taktiež predstavili aj naši zástupcovia korčuliarskeho klubu - ROLLERSKATING RACE TEAM CASSOVIA. Pretek bol testom taktiež nových korčuliarskych kombinéz, ktoré boli pre náš tím vyrobené

v Českej republike firmou SALTON, z dizajnom ktorých sa pohral Lukáš.

Na pretekoch nás v jednotlivých kategóriách reprezentovali: Lea Čepkeová, Laura Martonová, Júlia Revická, Olívia Lacková, Natália Baloghová, Patrícia Andraščíková, Sofia Rafaelisová, Zojka Kmecová, Jelka Kmecová, Kristián Tomčo, Lukáš Vírostko, Michal Hrinko, William Ontko, Marco Kai Karabáš, Viliam Vaňo a Pavol Kostecký.

V reálnom formáte počas troch disciplín v rôznych dĺžkach podľa vekových kategórií sa mohli naši športovci porovnať , ako na tom sú po zimnej príprave. Prvou disciplínou bol šprint na jedno kolo s voľným štartom, druhou pretek na 2, 3 resp. 5 kôl a treťou bol vytrvalostný pretek na 3, 5, 10, 15 resp. 20 kôl. Po zrátaní všetkých dosiahnutých výsledkoch bolo určené celkové poradie štartujúcich.

Zo strany klubových členov to nebolo len o účasti, ale aj o pekných výsledkoch. Je potrebné uviesť, že pre niektorých to bol vôbec prvý ostrý štart na pretekoch.

K výsledkom:

v kategórii fitness začiatočníci - dievčatá nezarátavanej do MS:

3. miesto - Jelka KMECOVÁ

4. miesto - Patrícia ANDRAŠČÍKOVÁ

5. miesto - Olívia LACKOVÁ

7. miesto - Zojka KMECOVÁ

8. miesto - Sofia RAFAELISOVÁ

Halové Majstrovstvá SR:

V kategórii mladšie žiačky:

1. miesto - Laura MARTONOVÁ

2. miesto - Lea ČEPKEOVÁ

3. miesto - Natália BALOGHOVÁ

4. miesto - Júlia REVICKÁ

V kategórii mladší žiaci:

1. miesto - Lukáš VÍROSTKO

2. miesto - Kristián TOMČO

3. miesto - William ONTKO

4. miesto - Viliam VAŇO

6. miesto - Marco Kai KARABÁŠ

V kategórii starší žiaci:

2. miesto - Michal HRINKO

V kategórii juniori:

4. miesto - Pavol KOSTECKÝ

Gratulujeme všetkým k dosiahnutým výsledkom. Záverom mi zároveň dovoľte poďakovať všetkým za vzornú reprezentáciu klubu a predvedenú bojovnosť. Poďakovať organizátorom klubu RKIC Košice za výborne zorganizovaný a zvládnutý pretek, rozhodcom manželom Korvasovým za korektné rozhodovanie a rodičom za hlasité povzbudzovanie.

Dúfam, že môžem za všetkých skonštatovať že už teraz sa tešíme na ďalšie preteky zaradené v kalendári Slovenského inline pohára mládeže pre rok 2017 na ovále v Spišskej Sobote.


© 2015 by Lukas Benedik