top of page

Cracovia Marathon 2017

Krakovský maratón býva každoročne populárnou zastávkou pre mnohých pretekárov. Tento rok však chýbali tí najlepší z Poľska, ktorý sa pripravovali na majstrovstvá v polmaratóne ktoré boli naplánované na druhý deň. Lukáša však táto dvojdňová výzva veľmi lákala. Preto sa rozhodol štartovať na oboch pretekoch.

Ten prvý sa začal aktívne. Zdalo sa, že každý má záujem o to, aby tempo nebolo nízke. Lukáš sa dostal do malého trojčlenného úniku hneď od druhého kilometra. Na siedmom kilometri sa rozhodol skúsiť šťastie a zaútočiť. Podarilo sa mu odtrhnúť a tak pokračoval osamotený. Vietor bol mierny a preto sa mu darilo držať priemerne okolo 36km/h vrátane úseku s dlažobnými kockami a 1,5m širokou cyklocestou o dĺžke približne 1km z dĺžky celého kola, ktoré malo približne 3,5kilometra. Náskok navýšil na približne dve minúty. Myšlienky však po 30. kilometri smerovali na zajtrajší deň. Krakovský maratón zavŕšil sólovou 35 kilometrovou jazdou na čele a vyhral s dvojminútovým náskokom v čase 1 hodina a 14 minút. Priemerná rýchlosť dosiahla 35km/h.

1.Miesto: Lukáš Benedik 1:14:05 Jabra Roller Team

2.Miesto: Kamil Hastík +0:02:04 CZE

3.Miesto: Victoras Cesulis +0:02:04 LTH

Aj tieto preteky sme vyhrali vďaka skvelým kolieskam Atom Boom Magic od Luigino.sk. Taktiež sme na tomto preteku otestovali nové ložiská od firmy ZVL Slovakia. Dnes už môžeme potvrdiť, že sú to naše víťazné ložiská pre rok 2017.