Práve čítate:
Mohlo by sa Vám páčiť:

ŠKOLSKÁ LIGA 2017


10. mája 2017 sa na korčuliarskom ovále pri ZŠ Bukovecká v Košiciach konal 1. tohtoročný pretek Školskej ligy fitness a inline korčuliarov. Podujatia sa zúčastnilo mnoho viac i menej skúsených korčuliarov. Najmladší zo súťažiacich navštevujú košické materské školy a pretekov sa zúčastnili po prvý raz. Aj tento rok prevažnú väčšinu účastníkov tvorili žiaci základných škôl. Medzi nimi sa predstavili aj zástupcovia nášho klubu, klubu s najväčším počtom detských členov – korčuliari klubu ROLLERSKATING RACE TEAM CASSOVIA.

Zastupovali nás: Marcelka Antalová, Zojka Kmecová, Olívia Lacková, Natália Antalová, Jelka Kmecová, Natália Baloghová, Lea Čepkeová, Laura Martonová, Júlia Revická, Patrícia Andraščíková, Marco Kai Karabáš, Kristián Tomčo, William Ontko a Lukáš Vírostko.

Klub RRTC sa zhostil odborného, technického a organizačného dozoru úrovne pretekov. Pretekári si po registrácii sami vylosovali rozdelenie do skupín. V súlade s výsledkami rozlosovania následne štartovali v skupinkách po 3 až piatich pretekárov. Víťazi v prvom preteku následne bojovali o medailové pozície. Princíp Fair Play tak bol dodržaný na úrovni pretekov najvyššej úrovne.

Napriek chladnému počasiu si povzbudzujúci diváci určite mohli prísť na svoje. Každého asi najviac pri srdci hrial pohľad na pretekárov, ktorí s maximálnym nasadením krúžili po ovále a bojovali o najlepší možný výsledok.

Pre náš klub to bol mimoriadne úspešný deň. 14 našich zúčastnených športovcov prinieslo spolu 16 ocenení. Umiestnili sa v celkovom hodnotení pretekov aj v kategórii fitness korčuliari, ktorá bola vyhodnotená samostatne.

Všetkým korčuliarom gratulujeme ku krásnym výsledkom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu. Našim trénerom vyjadrujem veľké poďakovanie za svedomitú prácu s mladými športovcami, ktorá prináša krásne ovocie. Hlboká poklona im patrí aj za vysokú úroveň týchto pretekov, na ktoré technicky, organizačne aj odborne dohliadali.

Už teraz sa všetci tešíme na 2. kolo, ktoré sa bude konať 08. júna 2017.

Výsledky pre klub ROLLERSKATING RACE TEAM CASSOVIA:

Celkové hodnotenie:

Žiačky 1. – 2. ročník

 1. miesto – Natália Baloghová

 2. miesto – Jelka Kmecová

 3. miesto – Olívia Lacková

Žiačky 3. – 4. ročník

 1. miesto – Laura Martonová

 2. miesto – Lea Čepkeová

 3. miesto – Júlia Revická

Žiaci 1. – 2. ročník

 1. miesto – Marco Kai Karabáš

Žiaci 3. – 4. ročník

 1. miesto – William Ontko

Žiaci 5. – 6. ročník

 1. miesto – Lukáš Vírostko

 2. miesto – Kristián Tomčo

Fitness korčuliari:

Žiačky MŠ

1. miesto - Zojka Kmecová

3. miesto – Marcelka Antalová

Žiačky 1. – 2. ročník

 1. miesto – Jelka Kmecová

 2. miesto – Olívia Lacková

 3. miesto – Natália Antalová

Žiačky 3. – 4. ročník

1. miesto – Patrícia Andraščíková


© 2015 by Lukas Benedik