Práve čítate:
Mohlo by sa Vám páčiť:

Skalka Inline Race

Dňa 28. augusta 2016 sa deväť detí z nášho klubu a krúžku Inline korčuľovania na ZŠ Bukovecká stretlo v Rajeckých Tepliciach. Slovenský rýchlokorčuliarsky zväz v spolupráci s IC Žilina a Hotelom Skalka tu totiž usporiadal už 2. ročník preteku Skalka Inline Race.

Tento rok bol pretek súčasťou trojkolového Detského inline pohára. Po prvom kole v Poprade a druhom kole v Prešove súťažiacich v areáli hotela čakalo tretie finálové kolo a tiež celkové vyhodnotenie všetkých troch kôl Detského inline pohára.

Pretek sa konal v krásnom prostredí hotelového parku, kde pre deti boli pripravené tri disciplíny. Prvou bol slalom, kde deti predviedli svoju zručnosť medzi kužeľmi. Po krátkej prestávke sa postavili na štart, kde ich čakal šprint na 100 metrov a nakoniec si súťažiaci vyskúšali svoju kondíciu a vytrvalosť na okruhoch okolo kúpeľného parku.

Naše deti boli bojovné a to dokazujú aj ich výsledky. V 3. kole DIP sa umiestnili takto:

Mladšie žiačky: 2. miesto Lea Čepkeová

3. miesto Laura Martonová

4. miesto Natália Balogová

Mladší žiaci: 1. miesto Lukáš Vírostko

2. miesto Kristián Tomčo

3. miesto Viliam Vaňo

4. miesto William Ontko

5. miesto Martin Hrinko

Starší žiaci: 2. miesto Michal Hrinko

Celkové vyhodnotenie Detského inline pohára bolo nasledovné:

Mladšie žiačky: 2. miesto Lea Čepkeová

3. miesto Natália Balogová

4. miesto Laura Martonová

Mladší žiaci: 1. miesto Lukáš Vírostko

2. miesto Kristián Tomčo

3. miesto William Ontko

4. miesto Viliam Vaňo

5. miesto Martin Hrinko

Starší žiaci: 2. miesto Michal Hrinko

Ale organizátori mysleli na všetky deti a tak na každého pretekára čakal pamätný diplom a sladká odmena.

Keď sa čas blížil ku pol siedmej na rad nastúpila hudobná skupina Amphibios. Nás ale ešte čakala dlhá cesta, takže po ochutnaní dobrôt, ktoré tam rozvoniavali, sme sa na ňu čo najrýchlejšie vydali.

Ďakujeme p. trénerovi Benedikovi a všetkým čo sa na preteku podieľali a zase o niečo skúsenejší sa tešíme na ďalšie výzvy.


© 2015 by Lukas Benedik